Metų Europiečio (-tės) 2024 rinkimai

*** Metų Europiečių 2024 rinkimai baigti. Su rezultatais galima susipažinti: čia ***

Apie konkursą

Siekiant pagerbti labiausiai prie Europos vertybių sklaidos Lietuvoje prisidedančius žmones, Europiečių judėjimas kartu su LR užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja Metų Europiečio (-tės) rinkimus.

Šie metai ypatingi – minėsime Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį. Ši data yra puiki proga atsigręžti ir įvertinti mūsų nueitą kelią, Lietuvos pasiekimus bei  lietuviškosios ir europietiškos tapatybės sąsajas.

Tad projektu siekiama pagerbti ir įvertinti žmones, parodžiusius ypatingus nuopelnus puoselėjant Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, prisidėjusius prie Europos vienybės, pilietiškumo stiprinimo bei glaudesnio Lietuvos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo.

Projektą organizuoja: Europiečių judėjimas. Partneriai: LR užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto draugai: AB „Lietuvos geležinkeliai“. Projekto informacinis partneris – LRT. 

Projekto eiga ir etapai

Pirmojo konkurso etapo metu Europiečių judėjimo nariai, partneriai bei kitos Lietuvos nevyriausybinės organizacijos ir mokslo įstaigos buvo pakviestos nominuoti kandidatus Metų Europiečio (-tės) 2024 apdovanojimui gauti. 

„Metų Europietis (-ė) 2024“ kategorijoje nominuojami galėjo būti visi fiziniai asmenys, kurie savo veikla:

  • Parodė ypatingus nuopelnus puoselėjant Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, arba,
  • Parodė ypatingą atsidavimą skleidžiant ES vertybes – pagarbą žmogaus orumui, laisvės, demokratijos, lygybės, teisinės valstybės ir pagarbos žmogaus teisėms principus – ir tokiu būdu skatino teigiamus pokyčius Lietuvoje arba savo bendruomenėje, arba;
  • Parodė išskirtines pastangas skatinant europiečių solidarumą ir ES šalių vienybę Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.

Daugiau informacijos – konkurso nuostatuose.

Kaip vykdoma atranka?

Iš pirmojo Konkurso etapo metu nominuotų kandidatų Konkurso atrankos komisija atrinks 5 kandidatus, iš kurių laimėtoją viešu balsavimu išrinks visuomenė š.m. balandį LRT.lt portale. 

Atsižvelgiant į ypatingą progą – šiemet minimą Lietuvos narystės ES dvidešimtmetį, įsteigta speciali apdovanojimo kategorija: už 20-mečio nuopelnus Lietuvos narystei Europos Sąjungoje. Nugalėtojas bus išrinktas Atrankos komisijos iš visų nominuotų kandidatų.

Laimėtojai bus iškilmingai apdovanoti simbolinės vertės prizais š.m. gegužės mėnesį vykstančių Europos dienos renginių metu.

Konkurso atrankos komisija sudaroma iš Europiečių judėjimo, LR užsienio reikalų ministerijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, LRT atstovų ir nepriklausomų ekspertų. Su Atrankos komisijos narių sąrašu galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.

Apdovanojimo ceremonija

Informacija apie šventinį Europos dienos renginį ir renginio programa bus paskelbta artimiausiu metu. Kviečiame sekti mūsų Facebook paskyrą.

Plačiau apie ankstesnių metų Metų Europiečių rinkimus: čia.